جمعه 10 تیر‌ماه سال 1390 @ 08:57 ب.ظ

قبرستان هایتان آباد باد

 

 پیش پرداخت: چندی پیش در اخبار شنیدم که قبرستان ها هم دارای بالاشهر و پایین شهر می باشند.قیمت هر قبر با قبر دیگر متفاوت است و بعضا به ملیون ها تومان میرسد...!!!! تصور کنید: 


پدری گریه کنان وارد دفتر قبرستان میشود..  


+پدر: آقا بچه ام فوت کرده میخواستم دفنش کنم باید چیکار کنم؟ 


_رییس: تسلیت میگم آقا .. ما رو در غم خودتون شریک بدونید.. شما یک فتوکپی از شناسنامه خودتون , خودش, کل خانوادتون و خانواده اش به اضافه فیش حقوقی خودتون و خود مرحومش بیارید.خوب پدر جان چه جور قبری میخوای حالا؟
 

+منظورتون چیه چه جور قبری؟ یه قبری که فرزندم در آرامش بخوابه تا قیامت..
 

_بله اینو میدونم منظورم اینه که از بالا شهر میخواید یا پایین شهر؟ بودجه تون چقده؟
 

+آقا مگه این جا هم بالا و پایین داره؟؟؟ 
 

_:بله پدر جان.. ما به آخرین تکنولوژی های مدرن شستشوی مرده و کفن پیچ نمودن و سپس دفن کردن مجهزیم . نمیخواید که این همه خدمات بی بودجه بمونه و خدای نکرده ابتر رها بشه؟؟؟
 

+البته حق باشماست..حالا مزنه چند هست؟
 

_ببین پدر جان اگه مقبره خانوادگی بخوای صد تا 200 ملیون که من هم پیشنهاد میکنم ازاین سرویسمون استفاده کنید و همین الان هم برای خریدش اقدام کنید که تا چند سال دیگه به ملیارد میرسه.. خوبی این آرامگاه ها اینه که بعد از چند سال دوباره خانواده دور هم جمع میشوند و روز از نو و روزی از نو... ولی اگه تک نفره بخوای قبرای بالا شهرمون 10 تا 20 ملیونه . و پایین شهرمون هم 1 تا دو ملیونه.این وسط ها هم 3 تا 7 ملیون. البته پایین شهر یکی دو ساعتی باید رانندگی کنید تا به قبر برسید..ولی الان من یه قبر تازه کنده سر همین نبش دارم که با ده دقیقه پیاده روی میرسی و سریع میتونی فاتحه بخونی و بری پی کارت.. میخوای همینو؟
 

+ اونوقت قیمتش؟
 

_این چون تازه تاسیسه و نه هیچ مرده ای زیرش خوابیده و نه هیچ مرده ای احتمالا د رآینده  

نمیتونه روش بخوابه برای شما که عزیز دل هستی و به دل ما نشستی در میاد 20 ملیون...
 

+نه برادر من .. ما خونه ای هم که توش زندگی میکنیم این قیمت نیست.. یعنی نداریم که این قیمت رو بدیم... یکی از همون پایین شهرا رو بدید ممنون میشم..
 

_باشه هر جور میلتونه.. ولی خوب همین بالا ها قبر های دو طبق و سه طبقه و چهار طبقه هم هستا با قیمت ارزونتر.. مثلا قبر سه طبقه دارم که طبقه اولش یه ساواکی خوابیده طبقه دومش یه اعدامی و طبقه سومش خالیه .. این برای شما در میاد 3 ملیون..
 

+نه عزیزم .پسرم خودش کم فشار قبر داره آتش جهنم اون دو تا همسایه اش هم باید تحمل کنه..یک ملیونی ندارید؟
 

_چرا یه دونه تازه تاسیس داریم.. یه نفر تو جوب آب مرده بود شهرداری میخواست اونجا دفنش کنه که یه هو صاحباش پیدا شدند و به از شما نباشه چه آدمای پولداری بودن .. پسره عاشق شده بود و از خونه فرار کرده بود دیوونه.. من اگه همچون خانواده ای داشتم عمرا فرار نمی کردم.. یه مقبره خانوادگی خریدن و بچشون رو دفن کردن اونجا.. الان جای اون خالیه.. برای شما درمیاد یک و نیم..
 

+ باشه همون قبوله.. فقط اگه یک تومن تموم بشه ممنون میشیم.. 

 

_باشه جهنم و ضرر یک تومن به شما میفروشیم.. مبارکتون باشه.. آخ ببخشید حواسم نبود خدا رحمتش کنه وایشالا پسرتون در آرامش توش بخوابه.. فقط بی زحمت دم در شیرینی , عذر میخوام حلوای بچه ها فراموش نشه...
 

یادآوری: قیمت های ذکر شده موثق هستند و در همان اخبار مذکور شنود گشته اند..
 

 

                                                                          اسپرسو